آیا مجامع علمی مأموریت گرا می شوند؟ – ایسنا

[ad_1]

وزیر علوم، فناوری و نوآوری با بیان اینکه خود انجمن های علمی ماموریت گرا هستند، گفت: وزارت علوم، فناوری و نوآوری تنها ویژگی های انجمن های علمی را ارزیابی می کند و به آنها مجوز می دهد. اگر در راستای اهداف خود عمل نکنند، معاونت پژوهشی دستورات لازم را به آنها خواهد داد.

محمدعلی ذوالفیگل در گفت وگو با ایسنا وی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی جشنواره حرکت در پاسخ به سوالی مبنی بر تنوع انجمن های علمی و نحوه جلوگیری از تکراری شدن آنها، تصریح کرد: انجمن های علمی بر اساس آیین نامه خودشان مجوز دارند و زیر نظر انجمن علمی فعالیت می کنند. کمیسیون انجمن ها بله، کمیسیون انجمن علوم خودش این کار را انجام می دهد.

وی ادامه داد: انجمن های علمی خودشان ماموریت گرا هستند و برای صنف خاصی کار می کنند.

وزیر علوم در پاسخ به این سوال که چرا بارها گفته شده تعداد انجمن های علمی زیاد است و برخی از آنها موازی کاری می کنند و باید در فعالیت هایشان بازنگری شود، توضیح داد: انجمن های علمی خودشان غیردولتی هستند. سازمان و نه دولت وزارت علوم، فناوری و نوآوری تنها شاخص ها را ارزیابی می کند و در صورت احراز شرایط، مجوز بهره برداری دریافت می کنند. معاونت علمی، فناوری و نوآوری وزارت علوم، فناوری و نوآوری فعالیت های این انجمن ها را بررسی می کند.

به گزارش ایسنا، چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت از اول خردادماه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران آغاز شده و تا سوم خرداد ادامه دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.