برنامه فضایی 10 ساله این کشور به زودی رونمایی می شود

[ad_1]

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: برنامه 10 ساله فضایی کشور با همکاری همه فعالان حوزه فضایی کشور و طی 40 جلسه در کارگروه‌ها با حضور همه ذینفعان تکمیل و تکمیل می‌شود. . اندکی پس از تصویب شورای عالی فضایی رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسن سالاریه در مراسم تودیع رئیس پژوهشگاه فضایی که امروز با حضور جمعی از معاونین و مدیران ارشد سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد ضمن قدردانی از اخلاق کاری، اخلاق مداری. ، تخصص، تعهد، صداقت و تلاش خالصانه از دکتر حسین صمیمی، رئیس سابق پژوهشگاه فضایی ایران; وی با تقدیر از نتایج این پژوهشکده در این چهار سال، از پژوهشگاه فضایی به عنوان بزرگترین موسسه فضایی صنعت ماهواره در کشور یاد کرد.

وی بیان کرد: برنامه 10 ساله فضایی کشور (1401 تا 1410) با همکاری همه فعالان حوزه فضایی کشور و طی 40 جلسه در کارگروه ها با حضور همه ذینفعان بلافاصله پس از تصویب رونمایی می شود. شورای عالی فضایی

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: با توجه به پتانسیل ها و زیرساخت های موجود در پژوهشگاه، انتظار می رود پژوهشگاه فضایی ایران نقش بی بدیل و موثرتری در اجرا و تحقق این برنامه داشته باشد.

دکتر سالاریه با تاکید بر لزوم اصلاح ساختار و فعال سازی بخش خصوصی بیش از هر برنامه دیگری در آینده خاطرنشان کرد: پژوهشگاه فضایی ایران با توجه به ماهیت منعطف، ظرفیت و ساختار منعطف خود می تواند راهگشا در این مسیر باشد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از دستاوردهای ارزشمند این پژوهشگاه در چهار سال گذشته، از زحمات دکتر حسین صمیمی، رئیس سابق پژوهشگاه فضایی ایران موسسه، در مورد قدردانی شد.

دکتر حسین صمیمی در تاریخ 9 تیر 1395 طی حکمی از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وقت به عنوان رئیس پژوهشگاه فضایی ایران منصوب شد و در این مدت دستاوردهای ارزنده ای در زمینه منابع انسانی، توسعه زیرساخت ها و توسعه پروژه های پژوهشی به دست آورد. موسسه جوانسازی بدنه مدیریتی پژوهشگاه فضایی، استفاده حداکثری از زنان در پست‌های رهبری، توسعه زیرساخت‌های آزمایشگاهی و دستیابی به استانداردهای مرتبط، تحویل ماهواره پارس 1، ارتقای پروژه‌های ماهواره‌ای ونوس 2، سیستم بلوک انتقال مداری، بالون استراتوسفر، ایجاد مرکز از جمله این اقدامات است. . وی به نوآوری فضای جدید و حمایت حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای پروژه ها و کسب رتبه چهار برتر جشنواره خوارزمی و جوایز متعدد دیگر اشاره کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.