برپایی نمایشگاه صنایع کوچک کردستان راهی برای تحقق شعار امسال است

[ad_1]

ایسنا/ کردستان استاندار کردستان گفت: برپایی نمایشگاهی برای معرفی توانمندی های صنایع کوچک در استان ریل گذاری برای تحقق شعار امسال و بهبود وضعیت تولید در منطقه است.

اسماعیل زارعی کوشا در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه معرفی توانمندی های صنایع کوچک کردستان گفت: برپایی این نمایشگاه نشان دهنده ظرفیت استان در همه عرصه ها به ویژه در تولیدات مبتنی بر علم و دانش است.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام تولید، دانش بنیان و اشتغالزا، افزود: برپایی این نمایشگاه علاوه بر فعالیت در حوزه اقتصاد و تولید دانش بنیان، راهکار مناسبی برای گروه های تصمیم ساز استان است. تحقق شعار امسال».

استاندار کردستان افزود: برپایی این نمایشگاه باعث شده مسئولان بیشتر از وضعیت تولید مطلع شوند; برای رفع موانع و مشکلات تولیدکنندگان برنامه ریزی کنید.

کشاورز کوشا که بر انرژی و تمرکز استان تاکید دارد. وی گفت: در پایان سفر رئیس جمهور به کردستان تعدادی از واحدهای دانش بنیان برای برخورداری از امکانات لازم انتخاب شدند.

وی یادآور شد: با برنامه های حمایتی دولت در سال جاری فعالیت ها و اقدامات مطلوبی در قالب محصولات دانش بنیان اجرا می شود که زمینه افزایش تولید و اشتغال را فراهم می کند.

120 غرفه در 2400 مترمربع این نمایشگاه ایجاد شده است که 78 واحد تولیدی در بخش صنایع کوچک دستاوردها و محصولات خود را به نمایش گذاشتند.

دومین نمایشگاه معرفی توانمندی های صنایع کوچک کردستان از 26 تا 30 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان در سنندج برگزار شد.

شرکت شهرک های صنعتی کردستان در پنجم اردیبهشت ماه سال 91 به عنوان شرکت سهامی خاص تأسیس شد و تاکنون در 12 شهر، هفت ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی زمین در اختیار سرمایه گذاران و تولیدکنندگان قرار داده است.

این شرکت با دارا بودن مرکز خدمات فناوری و بازرگانی، 1382 قرارداد منعقد و بهره برداری از 711 واحد صنعتی و کارگاهی زمینه اشتغال مستقیم 12000 نفر در استان کردستان را فراهم کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.