جوکر: برای مقابله با پدیده ریزگردها باید از طریق دیپلماسی پیگیری شود

[ad_1]

رئیس کمیسیون داخلی و شوراها در مجلس تاکید کرد: پدیده ریزگردها هم در حوزه سلامت و هم در حوزه اقتصادی مشکلات جدی برای مردم ایجاد کرده است که باید از طریق دیپلماسی و در صورت لزوم حل شود. ، از طریق قوانین بین المللی

محمدصالح جوکار در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به لزوم مقابله با پدیده گرد و غبار به ویژه از طریق دیپلماسی بین المللی، اظهار کرد: ریشه پدیده گرد و غبار همانطور که در سال جاری با آن مواجه هستیم، به برخی کشورهای همسایه که رکورد می کنند، برمی گردد. بین المللی را نقض کرده است. از سوی دیگر محدودیت منابع آبی موجود در منطقه و متعاقب آن خشکسالی و دستکاری انسان در طبیعت دست به دست هم داده است، به طوری که برخی از مناطق کشورهای همسایه فاقد پوشش گیاهی بوده و به منبع گرد و غبار و گردبادهای منطقه تبدیل می شوند.

وی افزود: بخشی از گرد و غباری که وارد کشور ما می شود به عراق برمی گردد. بخشی دیگر به ترکیه برمی گردد و بخشی دیگر به عربستان سعودی که عموماً بخش های زیادی از کشور ما را در بر می گیرد. این ذرات گرد و غبار مشکلات جدی برای زندگی انسان به خصوص در سلامت ایجاد می کند. از سوی دیگر، از نظر مالی آسیب زیادی به فعالیت های اقتصادی به ویژه در بخش خصوصی وارد می کند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیگیری جدی این پرونده از طریق دیپلماسی بین المللی امری ضروری است. پروژه های استیم در کشورهای همسایه باید متوقف شود. نباید اجازه غارت منابع آبی داده شود و این پدیده تشدید شود. دیپلماسی فعال می تواند نقش ویژه ای در مقابله با این پدیده داشته باشد. جلسات متوالی با کشورهای همسایه برگزار شود و دغدغه های ما اعلام شود.

وی در ادامه تاکید کرد: پایان مسیر دیپلماتیک نیز باید راهکارهایی باشد که آسیب کمتری به کشور ما وارد کند. این موضع باید جدی گرفته شود. این موضوع اگرچه ضروری است اما باید از مجاری قانونی و مراجع قضایی بین المللی پیگیری شود.

نهایت

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.