خرداد 1401; آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی برای صاحبان مشاغل

[ad_1]

ایسنا/ گیلان مدیرکل پرونده های مالیاتی گیلان گفت: اشخاص حقیقی و حقوقی موظفند در خرداد و تیرماه اظهارنامه مالیات بر درآمد سال گذشته را ارائه کنند.

رضا برهانی نیا در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین مهلت اظهارنامه مالیاتی در سال 1400، اظهار کرد: کلیه اشخاصی اعم از حقوقی و حقیقی که دارای فعالیت اقتصادی بوده و در سامانه مالیاتی ثبت نام نکرده و یا ثبت نام را تکمیل نکرده اند، اظهار کرد: باید با مراجعه به درگاه الکترونیکی خدمات مالیاتی به نشانی www.my.tax.gov.ir و ارائه اظهارنامه 1400 سود ثبت نام را تکمیل نمایید.

وی افزود: مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) بابت بهره مندی 1400 تا پایان خرداد 1401 و برای اشخاص حقوقی و صاحبان املاک استیجاری تا پایان تیرماه سال جاری است.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان افزود: مودیان در صورت عدم رعایت تکالیف قانونی علاوه بر محرومیت از معافیت و نرخ صفر مالیاتی مشمول مجازات های مقرر در قانون خواهند بود.

برهانی نیا همچنین از انتخاب این استان به عنوان دبیرخانه بخش «ایده آفرینی» سومین جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی خبر داد و گفت: دبیرخانه این مسابقه با دو محور گسترش فرهنگ پرداخت آماده دریافت ایده است. مالیات و مبارزه با فرار مالیاتی به 30 خرداد 1401 شهروند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان می توانند ایده های کاربردی خود را همراه با توجیه در قالب حداکثر 500 کلمه روابط عمومی به اداره کل امور مالیاتی استان گیلان ارائه کنند. از برگزیدگان این جشنواره در هفته فرهنگ مالیاتی تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.