خلاصه مهم ترین اخبار مجلس در روز سوم خرداد

[ad_1]

بررسی عملکرد واحدها با اجرای قوانین ممانعت از صدور پروانه کسب/ موافقت با بررسی عملکرد وزارت کشور در ادارات کل کشور/ هشدار در خصوص حادثه کلانشهر آبادان و … از موضوعات خبری امروز (سه شنبه) است. جزئیات را می توانید در لینک های زیر مطالعه کنید.

به گزارش ایسنا، این نشست عمومی مجلس به ریاست محمدباقر قالیباف تشکیل شد و گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در مورد ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در اجرای بند 7 اصل 44 قانون اساسی تشکیل شد. . قانون اساسی در دستور کار قرار گرفت.

سخنران استورتینگ در نطق قبل از فرمان خود شهادت مدافع حرم پاسدار سرهنگ حسن صیاد خدایی در دستان استکبار ترور را در حضور ملت ایران، سپاه پاسداران و شهیدان تبریک و تسلیت گفت. وی گفت: روزگاری خشم دشمنان مردم ایران به سپاه پاسداران نشان دادند که مخلصانه امنیت این مرز و بوم را تامین کردند.

خلاصه مهم ترین اخبار مجلس در روز سوم خرداد

مجمع نمایندگان استان خوزستان آنان با صدور بیانیه ای در پی حادثه دلخراش ریزش کلانشهر آبادان، بسیج تمامی امکانات و امکانات برای کمک به آسیب دیدگان ریزش کلانشهر آبادان را خواستار شدند.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس همچنین ریزش ساختمان کلانشهر آبادان را به مردم خوزستان و آبادان تسلیت گفت و افزود.

پس از فروپاشی کلانشهر آبادان، این دایرکتوری موبایل است نماینده مردم آبادان در تذکر شفاهی از دادستان کل کشور خواست با عاملان و عاملان حادثه بزرگ شهر آبادان برخورد قاطع کند.

در یادداشت دیگری، صفحه 2 نماینده مردم آبادان با بیان اینکه خوزستان، آبادان و خرمشهر درگیر عبدالختی هستند از دستگاه قضایی خواست عاملان این حادثه را شناسایی و با جدیت پیگیری و وارد عمل شود.

جلیل مختار یکی دیگر از نمایندگان مردم آبادان با طرح این سوال که چرا شهرداری آبادان بررسی گزارش های بازرسی های سازمان نظام مهندسی ساختمان پایتخت را متوقف نکرده است، از وزیر کشور و راه و شهرسازی خواست به این موضوع رسیدگی کند.

بلندگوهای استورتینگ

حدادی: بسیاری از خانواده های نیازمند هنوز کمک مالی دریافت نکرده اند

کوثری: نقد اگر منصفانه باشد نیاز به دولت و مجلس و همه ارکان نظام است

محمدی: این وظیفه دولت است که شرایط دریافت کنندگان کمک هزینه را انجام دهد نه مردم

میرمحمدی میبدی: تصحیح اطلاعات نادرست و متناقض در سامانه یارانه دولتی

***

خلاصه مهم ترین اخبار مجلس در روز سوم خرداد

مهدی طغیانی عضو کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در جلسه علنی امروز ضمن قرائت گزارش این کمیسیون در مورد ارزیابی عملکرد دستگاه ها در اجرا. قوانینی برای جلوگیری از صدور مجوزهای کسب و کار وی تاکید کرد: بر اساس ارزیابی انجام شده، روند اجرای ضوابط شفافیت و تسریع در صدور پروانه کسب مثبت ارزیابی می شود.

خلاصه مهم ترین اخبار مجلس در روز سوم خرداد

حیحححانخخخخ. وزیر امور اقتصادی و دارایی وی در صحن علنی به ارائه گزارشی از عملکرد دستگاه های اجرایی در پرتال ملی صدور مجوز پرداخت و گفت: تاکنون از حدود 62 هزار درخواست ثبت شده در پرتال ملی صدور مجوز، 20 درصد از درخواست ها به مرحله صدور مجوز رسیده است. “

خاندوزی افزود: فشار نظارتی مجلس شورای اسلامی و همکاری و همدلی که امروز بین کمیسیون ویژه مجلس شورای اسلامی و اقتصاد و دو قوه مقننه و مجریه وجود دارد، کمک خواهد کرد که نشان دهد یکی از موانع تولید است. نه روی کاغذ. . تبدیل شدن. امیدوارم همکاری نظارتی مجلس با وزارت دارایی به گونه ای باشد که در جلسه بعدی که در مجلس حضور خواهم داشت، پایان صدور مجوزهای کاغذی و صدور مجوزهای خارج از چارچوب قانون را اعلام کنم. پورتال ملی

در همان جلسه جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تربت جام و تایباد تاکید کرد: قانون تسهیل صدور پروانه کسب در روند اجرا با مشکلات عدیده ای مواجه است و هنوز بسیاری از دستگاه ها به پرتال ملی صدور مجوز لینک نشده اند.

سلمان اسحقی نماینده مردم قاینات همچنین تاکید کرد: اگر می خواهید قانون تسهیل در اجرای صحیح پروانه کسب را فراهم کند، باید فساد اتاق بازرگانی بررسی شود و این رویه غلط برطرف شود.

همچنین کالاماری نوری عضو کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی گفت: تسریع در صدور پروانه کسب و الکترونیکی شدن آنها باعث ارتقای رتبه کشور در این زمینه و تسهیل در صدور مجوز و تاثیر مستقیم بر اشتغال در کشور داشته باشد. .

در جریان بررسی گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در مورد ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در اجرای ماده 7 قانون اصل 44 قانون اساسی. قانون اساسي، مهدی سعادتی نماینده مردم بابل تاکید کرد: برای تحقق تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال و بهبود فضای کسب و کار و شفافیت در صدور مجوزها نکات متعددی حائز اهمیت است. ابتدا باید اراده شکستن انحصارات و نزاع ها و برخورد جدی با فساد فراگیر را داشته باشیم.

هنوز از کمال علیپور نماینده قائمشهر وی تاکید کرد: وظیفه دولت پیگیری جدی اجرای قانون برای تسهیل در صدور پروانه کسب است.

همچنین رضا تقی پور عضو کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی گفت: در بحث نرم افزاری بسیاری از دستگاه ها آمادگی ارائه خدمات صدور مجوز از طریق درگاه ملی را ندارند.

سید سمسا رئیس کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت اصل 44 با انتقاد از عدم اتصال کانون وکلا به پرتال ملی صدور مجوز مدعی شد: شانه های مردم را می گیرند، جلوی فعالیت مردم را می گیرند.

خلاصه مهم ترین اخبار مجلس در روز سوم خرداد

در پی بررسی گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر حسن اجرای اصل 44 قانون اساسی در مورد ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در اجرای اصل 7 اصل 44 قانون اساسی، به زودی به تصویب رسید. محمد باقر قالیباف اولتیماتوم به نهادهای مجری قانون برای تسهیل در صدور پروانه کسب.

خلاصه مهم ترین اخبار مجلس در روز سوم خرداد

نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس گزارش کمیسیون داخلی کشور و شوراها در خصوص درخواست تحقیق و تفحص و بررسی نتایج وزارت کشور تقسیم زمین را در نظر گرفتند و در نهایت بر آن توافق کردند.

نمایندگان متقاضی برای نظرسنجی در رابطه با عملکرد وزارت کشور در حوزه ادارات کل کشور تاکید کردند که یکی از جاهایی که بعد نظارتی مجلس تاکنون از آن اطلاعی نداشته است مربوط به حوزه معاونت های کشوری در وزارت کشور است.

همچنین ژنرال در طرح دوفوریت اصلاح جداول محرومیت زدایی در قانون بودجه سال 1401 کل کشور در دستور کار نمایندگان قرار گرفت و در نهایت پس از استماع نظرات موافق و مخالف نمایندگان با کلیات در این طرح با 187 رای موافق، 29 رای مخالف و 2 رای ممتنع از مجموع 232 نماینده موافقت کردند. حاضر در مجلس

هشدارها و تذکرات نمایندگان مجلس

انتقاد: تبعیض در ادارات کشور مشهود است

عيد نوروز: مسئولان زیادی در ارتباط با پرتال ملی اقدام کرده اند

قالیباف در پاسخ به بیگی نژاد: گزارش گروه محیط زیست درباره پدیده گرد و غبار تقدیم مجلس می شود

سلیمی: الحاق ایران به میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بدون تصویب مجلس مقننه نیست.

بابایی: دولت با پرداخت دستمزد کارگران قانون شکنی کرده است

عسگری: دولت باید تولید گندم داخلی به ویژه کشت پاییزه را تقویت کند

***

در پایان این تجمع علی نیکزاد نایب رئیس استورتینگ وی گفت: جلسه علنی مجلس فردا چهارشنبه برگزار می شود و پس از جلسه امروز مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی در محل جلسات علنی تشکیل می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.