عدم تحرک ملی در سال جاری به 70 درصد رسید

[ad_1]

ایسنا/ زنجان رئیس فدراسیون ورزش های همگانی، رسیدن به 70 درصد بی تحرکی کشوری در سال جاری را آمار نگران کننده ای دانست.

افشین ملایی ظهر امروز (31 اردیبهشت) در نشست سالانه هیئت ورزش های همگانی استان که در سالن همایش های اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان برگزار شد، با بیان اینکه سبک زندگی کنونی باعث شده تا همه اعضای بی تحرک بودن جامعه وی افزود: این بدان معناست که در دهه گذشته تحرک ملی حدود 25 درصد افزایش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه این آمارها نشان می دهد اقداماتی که تاکنون در توسعه ورزش همگانی انجام داده ایم نتوانسته آمار بی تحرکی کشور را کاهش دهد، تصریح کرد: آمار بی تحرکی کشور در سال 95 56 درصد بوده است که به این میزان رسیده است. 69، 8 درصد در سال جاری و این اعداد بسیار نگران کننده است. زیرا نشان می دهد که نسبت بی تحرکی ملی هر سال در حال افزایش است.

وی ادامه داد: همه ما می دانیم که علت بیش از 80 درصد مرگ و میرها در کشور مربوط به پنج مورد است، این یک بیماری است، بنابراین سالانه 4 میلیارد دلار صرف دیابت می شود که می تواند یک شوک بزرگ ملی باشد.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با تاکید بر اینکه توسعه ورزش های همگانی بار هزینه های سلامت را کاهش می دهد، گفت: تا زمانی که ایده های شهرسازی ما مبتنی بر بزرگراه های پرتردد و ساختمان های بلند باشد، همیشه خطر توسعه وجود دارد. ورزش همگانی.” بنابراین باید زیرساخت های توسعه ورزش همگانی در کشور را فراهم کنیم و برای تسریع در توسعه این زیرساخت ها تلاش کنیم.

وی گفت: آگاهی خانواده ها از اهمیت ورزش همگانی از دیگر رویکردهای انجمن است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: تاریخ نشان داده است که مقاومت همیشه مثمر ثمر بوده ولو اینکه هزینه داشته باشد.

جواد بازرگان با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی و بیماری های عروق کرونر شرایطی را فراهم کرده است که افراد از وضعیت روحی خوبی برخوردار نباشند، افزود: زندگی ماشینی و کم تحرکی باعث چاقی در انسان و بروز بسیاری از بیماری ها شده است، بنابراین باید اطمینان حاصل کنیم. شرایطی مانند این است که افراد جامعه را می توان به ورزش ارجاع داد.

وی با تاکید بر اینکه باید خانواده ها را به هر بهانه ای به سمت ورزش سوق دهیم، گفت: در این بین توجه به ورزش همگانی اهمیت بیشتری دارد لذا انتظار داریم اعضای هیات ورزش های همگانی استان گستره کار را در نظر بگیرند. این منطقه، به آرامی کار می کند.

غفار امانی معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه هدف اصلی فعالیت ما تولید سلامت برای عموم مردم است، تصریح کرد: آمار ورزشکاران سازمان یافته در استان زنجان نشان می دهد که فاصله زیادی داریم. . در این منطقه فرود آمد..

محمد کریم رحیم زاده رئیس هیئت ورزش های همگانی استان زنجان نیز با اشاره به اینکه 80 درصد از برنامه های این هیئت محقق شده است، خاطرنشان کرد: با تلاش همه اعضای هیئت در پایان زنجان هفتمین کشور در کشور شد. سال گذشته

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.