عراق: بدهی ایران را تا پایان ماه جاری بازپرداخت خواهیم کرد

[ad_1]

وزیر برق عراق اعلام کرد که این کشور تا پایان ماه جاری بدهی گاز خود به ایران را پرداخت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (WAA)، عادل کریم، وزیر برق عراق امروز (شنبه) در نشست خبری امروز (شنبه) در کربلا گفت: ما با دولت برای بازپرداخت بدهی ایران به توافق رسیده ایم.

وی گفت: سفری به تهران داشتم و با وزیر نفت ایران توافق کردیم که تا پایان ماه جاری بدهی ایران را پرداخت کنیم.

بر اساس این گزارش، عادل کریم پیشتر تاکید کرده بود: در سفر اخیر خود به تهران بر سر واردات گاز از ایران به عراق در تابستان به توافق رسیدیم و طرف ایرانی قول تجهیز نیروگاه ها و واحدهای تولید برق را داد. بغداد بدهی تهران به واردات گاز از ایران است و ما پذیرفتیم که این بدهی را بپردازیم. آنها وضعیت عراق را می دانند و ما انتظار داریم که عرضه گاز در تابستان و زمستان خوب باشد.

عادل کریم افزود: عرضه گاز جهانی نیز با کمبود مواجه است و این سوخت به یک کالای بسیار مهم تبدیل شده است و دسترسی عراق به گاز یک دستاورد است.

جواد اوجی وزیر نفت ایران در دیدار با عادل کریم وزیر برق عراق و هیات همراه نیز بر لزوم توسعه بیشتر همکاری ها در زمینه نفت و گاز تاکید کرد و گفت: امیدوارم تا چند روز دیگر تصمیمات خوبی گرفته شود. ایران.”

وزیر برق عراق نیز در این دیدار ایران را کشور دوست خواند و افزود: خوشحالم که برای دومین بار با شما دیدار می کنم. ما دوستان شما هستیم و خواهان ادامه همکاری دو کشور هستیم.

در این دیدار دو طرف بر لزوم توسعه بیشتر همکاری ها به ویژه در بخش گاز تاکید کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.