هنر خوشنویسی همواره در خدمت حق و فضیلت و معنویت بوده است

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: خوشنویسی دینی ترین و ایرانی ترین هنر در ادوار مختلف به شمار می رفته و همواره در خدمت حق، فضیلت و معنویت بوده است.

سید قاسم ناظمی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه «خلوت انس» و نکوداشت علیرضا عباسی از بزرگان خوشنویس ایران، گفت: بی شک هنر خوشنویسی بیش از هر هنر دیگری به رونق ادبیات فارسی کمک کرده است. هنر.”

وی افزود: متون دینی همواره از این هنر متعالی بهره برده اند و به همین دلیل توانسته بر مخاطبان تأثیر بگذارد.

ناظمی تصریح کرد: هنر خوشنویسی در معماری ایرانی و اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و اگر این هنر از تاریخ هنر ما حذف شود بسیاری از ارتباطات بین مخاطبان مختلف با حوزه های معنوی، دینی و ادبی قطع می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: خوشنویسی ارتباطات معنایی بسیاری را بین مردم و اماکن مذهبی فراهم کرده است.

وی افزود: هنر خوشنویسی هنری با اصالت ایرانی و شرقی است و ما متعهد هستیم که از این هنر پاسداری و ارج نهاده و زمینه توسعه کمی و کیفی آن را فراهم کنیم.

ناظمی برپایی نمایشگاه انفرادی و نکوداشت علیرضا عباسی یکی از نام آورترین هنرمندان خوشنویسی ایران را اتفاقی شاد در خوشنویسی خواند و گفت: تلفیق یک رویداد هنری با یک کار پژوهشی نیاز امروز هنر و فرهنگ است. و می تواند در شناسایی گرایش های این رشته و نیز ابعاد مختلف هنر خوشنویسی موثر باشد.

وی گفت: امروز باید معنای هنر را در نظر بگیریم و این مهم با دوستی با بزرگان و تعامل هنرمندان در این گونه برنامه ها محقق می شود.

ناظمی تاکید کرد: هر اتفاقی که منجر به ایمان عمیق به پژوهش هنر شود را دنبال می کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، در ادامه این آیین، نمایشگاهی مستقل با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاد حسن کرمانی برگزار می شود. و جمعی از مردم در نگارخانه استاد یاسمی فرهنگ خانه تبریز افتتاح شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.